HURTOWY SKŁAD OPAŁU

Najstarszy dostawca węgla w gminie Olkusz


''

Nasza oferta

Posiadamy w ciągłej sprzedaży następujący asortyment węgla: KOSTKA, ORZECH I, ORZECH II, GROSZEK III, GROSZEK ECO oraz MIAŁ. Na życzenie klienta pakujemy węgiel w worki. Posiadamy własny transport i zakupiony u nas węgiel dowozimy do klienta. Cena dowozu zależna jest od wielkości zamówienia i odległości.

Warto wiedzieć, że węgiel kamienny jest jednym z najpopularniejszych źródeł ciepła w naszym kraju. Wysoka cena gazu ziemnego czy energii elektrycznej powoduje, że jest to wyjątkowo ekonomiczne ogrzewanie. Oto poszczególne jego rodzaje i atuty oferowanego przez nas węgla.

Ekogroszek

Sprzedawany u nas Ekogroszek jest wytwarzany z wysokokalorycznego węgla o niskiej spiekalności – to właśnie dzięki tym właściwościom Ekogroszek nie wytwarza takich ilości tlenków siarki, niż inne węgle. Ten produkt zostawia wyjątkowo mało popiołu. W zależności od rodzaju węgla Ekogroszek znajduje zastosowanie w różnych piecach ! Ekogroszek proponowany przez nas sprawdzi się jako opał w Twoim domu zarówno w mroźne, zimowe noce jak i w wiosenne i letnie dni do ogrzewania CWU.

Węgiel Orzech

Węgiel Orzech jest bardzo wydajny, a także ma specjalne właściwości, których nie mają inne odmiany węgla. Tego rodzaju węgiel nie jest może najtańszy, ale jego wysoka kaloryczność, która przekłada się na bardzo wysoką wydajność jest niewątpliwym atutem. Można go stosować w piecach konwencjonalnych i zasypowych, a także w kuchniach węglowych. Jego znaczącą cechą jest ograniczone smolenie. Optymalna kaloryczność sprawia, że piece nagrzewają się szybko i osiagają wysoką temperaturę, dzięki czemu orzech jest zużywany w mniejszej ilości. Ten rodzaj węgla cieszy się dużą popularnością i ma zastosowanie w wielu domach.

Węgiel Kostka

Węgiel kostka odznacza się niską zawartością tlenków siarki, niską zdolnością spiekania oraz stosunkowo niską ceną. Klienci cenią sobie ten węgiel ze wzgledu na małą ilość popiołu i wysoką wydajność. Węgiel kostka jest stosowany w wielu domach, podobnie jak odmiana orzech. Znajduje zastosowanie w piecach konwencjonalnych dwufunkcyjnych oraz jednofunkcyjnych.

Miał węglowy

Miał węglowy to jeden z najtańszych produktów. Prowadzimy sprzedaż hurtową oraz detaliczną dając Państwu możliwość zakupu miału workowanego lub luzem. Miał węglowy niesłusznie uważany jest za odpad, jednak w rzeczywistości, zgodnie z prawem, jest jednym z asortymentów węgla. Uznawany za jeden z najpopularniejszych rodzajów paliw. Wykorzystywany do ogrzewania różnego rodzaju pomieszczeń mieszkalnych, ale także do zastosowań przemysłowych.